Как да възстановим щетите в градината?

виж тук





СХЕМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ГРАДИНА





Представям на вашето внимание план – схема за възстановяване на Вашата градина. В това число декоративна растителност (дървета, храсти, плетове, цветя) и тревни площи.
Препоръките ми са следните:
·        строго спазване на план - схемата през целия период на възстановяване на градината.
·        дейностите по възстановяването на градината да бъдат извършвани само от едно лице – (градинр).
·        контрола по спазването и изпълнението на план – схемата да бъде извършван само от професионалист.
·        да не се допускат външни лица на територията на обекта.
·        при възникване, на каквито и да е било въпроси – същите да бъдат отправяни към професионалист.

Спазването на последователността на мероприятията е абсолютно задължителна:

1.       Спиране на поливната система и пускането й, да става по предписание на професионалист. Настройката на времената за поливане, трябва да бъде извършена от професионалист.
2.       Аериране, вертикулиране и ръчна обработка на тревната площ.
3.       Подсяване на треванта площ с подходящо тревно семе, покриване с торф и задължително валиране на същата.
4.       Пръскане на тревната площ – 4 пъти в рамките на един месец със следните препарати:    
·        1 седмица:  Тирам – 3 суп.лъжици + Топаз 1 капачка – за 10 литра вода.
·        2 седмица: Топсин – 1 суп.лъжица + Систан или Вектра по дози предписани в агроаптеката за 10 литра вода.
·        3 седмица: Ридомил Голд – 2 суп.лъжици + Тирам 1 суп.лъжица за 10 литра вода.
·        4 седмица: Фоликур – 1 суп.лъжица + Тирам 1 суп.лъжица + Топсин 1 суп.лъжица за 10 литра вода.
5.       Еднократно торене с комбиниран тор (азот,фосфор и калий) при подсяването.
6.       Пръскане на всички дървета 4 пъти за един календарен месец със следните препарати:
·        1 седмица: Фунгуран или Шампион – 2 суп.лъжици + Топсин – 1 суп.лъжица + Би 58 – 1 капачка + Моспилан 1 пакетче от 1,5 гр. За 10 литра вода.
·        2 седмица: Актара – 1 пакетче + Моспилан 1 пакетче от 1,5 гр. + Топсин – 1 суп.лъжица + Фунгуран или Шампион – 1 суп.лъжица за 10 литра вода.
·        3 седмица: Дитан – 3 суп.лъжици + Топаз 1 капачка  + Децис 1 капачка за 10 литра вода.
·        4 седмица: Моспилан – 1 пакетче от 1,5 гр. + Нуреле – 1 капачка + Фунгуран или Шампион – 1 суп.лъжица + Топсин – 1 суп.лъжица за 10 литра вода.
7.       Торене с течен тор в дози предписани на етикета на бутилката – 5 последователни седмици. Торенето да се разминава по време с дните за пръскане на растенията с препарати за растителна защита поне с 2-3 дни.
8.       Торене с комбинирана тор (азот, фосфор и калий) – на 1 март, 30 март, 30 април, 1 ноември, 30 ноември. При торене с комбинирана тор поливане може да не се прави.
9.       Торене е троен суперфосфат – да се направи ръчно през януари месец, при снежна покривка с дебелина на покривката до 5 см. – поливане не се прави.
10.   Торене с амониева селитра – Първото торене е на 15 май и е  съчетано с последващо ЗАДЪЛЖИТЕЛНО поливане. Следващите торенета са през 15 дни с дози по- малки от обикновенно. Последното торене е  на 1 октомври.
11.    Пръскане против кърлежи, бълхи, паяци, мравки и калинки се извършват с: Айкън, Циперметрин, Бандит и други актуални за сезона препарати – в дози препоръчани от агроаптеките, през месеците април, от дата 15 юни- до 15 юли, и месец септември. В тези периоди пръсканията се извършват всяка седмица с един от препаратите, след което се редуват.
·        1 седмица с Айкън
·        2 седмица с Циперметрин
·        3 седмица с Бандит
·        4 седмица с Айкън
12.   Борбата с охлювите се провежда само, при наличието им в градината. Те се унищожават с Мезурол Шнекенкорн, Вениш или Скипер. Всички препарати са на малки сини гранули – с тях се соли, като с готварска сол по границите на имота.
13.   Къртици и други подземни животни – няма 100% решение на този проблем до момента, за това най- добри резултати се получават при комбинирането на всички познати методи.
14.   Змии – за предотвратяване на появяването им в градината се ползват репеленти против змии, репелента е под формата на гранули, които се солят, като готварска сол по границите на имота. Активното вещество на репелента е камфор, който отблъсква влечугите. В месеците юни, юли, август и септември процедурата се извършва през 10 дни.

 Сега може да се свържете с нас на нашите телефони, а те са: 
0887 79 16 37 или 0895 75 22 98 .

Или да ни изпратите и- мейл на адрес:


Посетете нашите сайтове:   

 www.magicgreenland.com      или     www.mgl.alle.bg

Или влезте във Facebook, през този линк :



Благодаря Ви за отделеното време!

Приятен и ползотворен ден от екипа на фирма “Magic Green Land – MGL”.

Ние се грижим за Вашата градина, защото Вие сте наши клиенти. Спечелихме Вашето доверие с висок професионализъм и качество, и ниски цени. “
 Instagram / m.g.land  Facebook / magicgreenland  Twitter https://x.com/magicgreenland  YouTube / @magicgreenland  Sait https://www.magicgreenland.com/  E-mail magicgreenland@gmail.com LinkedIn / dragomir-apostolov-6b993449 Тел. за връзка: 0887 79 16 37 Ако искате можете да се абонирате за нашият канал, за да гледате първи всички нови неща, които правим за вашата градина. Натиснете камбанката, ако искате да получавате нотификация когато качим видео! Информираните винаги са с една крачка напред. „Бъдете първи – във всичко“. Ако това видео ви е харесало моля харесайте го и ни пишете за препоръки и съвети. Кажете ни, какво искате да гледате във следващото видео. Може да сложите и палец нагоре, за да знаем че нещата, които правим за вас имат стойност. Благодаря. http://www.magicgreenland.com Тел. за връзка: 0887 79 16 37 Озеленяване, проектиране, изграждане и поддържане на зелени площи, паркове и градини. Поливни системи, вертикална планировка, мелиорации, консултации, паркови елементи (беседки и др.), реки, езера, алпинеуми и фен шуй. Акредитации от Камара на Архитектите в България и Съюз на Ландшафтните Архитекти.

Коментари

Популярни публикации от този блог

Открита е тайната градина на село...

Amazing rock garden video... #Shorts

Виж, какво се случи в с. Балша миналото лято?